Tar Ferenc Milán ismét országos bajnok!

A hétvégén rendezték Budapesten a WA Teremíjász Országos Bajnokságot.

Egyesületünket Tar Ferenc ifjúsági (U21) versenyző képviselte. Feri olimpiai reflexíj kategóriában, 18 méteres távon versenyzett. A felkészüléséről annyit, hogy egész téli szezon alatt a mozgás tökéletesítését végezte, lőlapra csak a verseny előtt négy edzésen gyakorolt. Ebből következik, hogy a rangsoroló szakaszon sem született magas pontszám, így a második helyen zárt. A mozgás rendben volt. A hat nyert szett pontig tartó kiesős küzdelmekben jó mentális állapotban versenyezve, első ellenfelét 7-1-re, másodikat 6-4-re győzte le. Az aranyéremért folyó párbaj izgalmasan alakult. Első körben döntetlen (1-1), második és harmadik körben ellenfele volt pontosabb (1-3, 1-5). A negyedik és ötödik körben Ferinek sikerült a felzárkózás, ismét egyenlő volt az állás (5-5) így szétlövésre került sor. A mindent eldöntő, egy nyílvesszővel történő lövésben a szegedi íjász pontosabb volt így övé lett az aranyérem és országos bajnoki cím.